PRZEDŁUŻANIE RZĘS - FAQ

19.03.2016

Niedawno zrobiłam sobie kurs przedłużania rzęs metodą 1:1. W związku z tym pomyślałam, że post dotyczący najczęściej zadawanych pytań na temat przedłużania rzęs będzie jak najbardziej na miejscu, zatem nie przedłużając:

1. Czy przedłużanie rzęs boli?
Absolutnie nie! Jeżeli w trakcie zabiegu czujesz dyskomfort lub ból, to nie jesteś w rękach profesjonalistki i powinnaś zwiewać, niczym Struś Pędziwiatr, zanim zdąży Ci się stać jakaś krzywda.

2. Czy przedłużanie rzęs osłabi naturalne rzęsy?
Nie, jeżeli zabieg jest dobrze wykonywany. Tak, jeżeli stylistka dobierze za długie lub za grube rzęsy w stosunku do naturalnych. Wówczas osłabiona rzęsa wypada szybciej, niż powinna.

3. Ile trwa zabieg przedłużania rzęs?
Ta kwestia zależy od ilości naturalnych rzęs, do których można przykleić sztuczną rzęsę. Przeciętnie są to dwie godziny. Za wszelką cenę jednak należy wystrzegać się stylistek, które pracują na czas (np. mija 1,5h więc do widzenia), ponieważ to bardzo prawdopodobne, że nie zadba o uzyskanie jak najlepszego efektu.

4. Ile utrzymuje się efekt?
To kwestia indywidualna. Mało osób zdaje sobie sprawę z tego, że rzęsa żyje maksymalnie 4 miesiące. Po tym czasie naturalnie wypada, a w jej miejsce wyrasta nowa. W ten sposób tworzą się ubytki, które należy uzupełniać. W zależności od osoby, może to nastąpić po dwóch, trzech, a nawet i czterech tygodniach.

5. Jak dbać o przedłużone rzęsy?
Pierwsza doba jest kluczowa: nie wolno rzęs moczyć, poddawać wysokiej temperaturze, czy działaniu tłustych kosmetyków. Klej potrzebuje tego czasu, by mocno związać, co pozwala przedłużyc trwałość efektu. Kiedy upłyną 24 godziny (niektórzy zalecają dwie doby) można spokojnie chodzić na basen, do solarium, lecz wciąż należy unikać kontaktu rzęs z tłustymi kosmetykami, ponieważ skracają one trwałość kleju.

6. Jakie są przeciwwskazania do przedłużania rzęs?
Wszelakie choroby oczu, duża wrażliwość na opary kleju, zaburzenia wzrostu włosa (przez choroby), rany i choroby skóry oczu. Soczewki absolutnie nie są przeciwwskazaniem, lecz do zabiegu wskazane jest je zdjąć.

7. Na czym polega przedłużanie rzęs?
Metoda 1:1 polega na tym, że do każdej naturalnej rzęsy przykleja się jedną sztuczną. Analogicznie: 2:1 to dwie sztuczne przyklejone do jednej naturalnej itp.

8. Czy przedłużone rzęsy mogą dawać uczucie dyskomfortu?
Jeżeli zabieg był wykonany poprawnie, to nic nie ma prawa uwierać czy kłuć, a rzęsy powinny być niewyczuwalne.

9. Jak przygotować się do zabiegu przedłużania rzęs?
Nie używaj zalotki, nie nakładaj henny dzień przed na rzęsy, nie pij kawy (może powodować drganie powieki, co utrudni wykonywanie zabiegu). Nie nakładaj na rzęsy tłustych kosmetyków, dobrze je oczyść. Jeżeli nosisz soczewki, dla bezpieczeństwa do zabiegu musisz je ściągnąć.

10. Czy mogę ściągnąć rzęsy w dowolnej chwili?
Tak, stylistka posiada do tego odpowiedni płyn, dlatego nie próbuj robić tego sama! Możesz wyrządzić sobie poważną krzywdę, w końcu oczy są właściwie bardzo wrażliwe. Lepiej zaufać profesjonaliście. 
A teraz się pochwalę, a co, moimi pierwszymi pracami:  Zatem jeśli ktoś z Krakowa i okolic ma ochotę pomóc mi wprawiać rękę, za mniejszą, niż rynkowa cenę, to zapraszam do kontaktu poprzez facebook'a. :)

 

6 komentarzy:

 1. Może się zgłoszę:) Marzy mi się przedłużenie rzęs :)) Skąd jesteś jeśli można wiedzieć ?

  OdpowiedzUsuń
 2. Ostatnio bardzo często pojawiają mi się w myślach właśnie takie rzęsy. Efekt jaki zaprezentowałaś jest bardzo naturalny. Właśnie o taki efekt i mnie chodzi. Ach szkoda, że nie jestem z Krakowa, ani nawet najbliższych okoli bo chętnie oddałabym się w Twoje ręce :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ciesze się, ze chociaż moje wypociny Ci się podobają :)

   Usuń
 3. Ale świetne rzęsy ! Gratuluje zrobienia kursu :)

  OdpowiedzUsuń